Kakor, på engelska cookies, är små textfiler som innehåller data och lagras på din dator. De skapas av de webbplatser du besökt med syftet är att ge dig tillgång till olika funktioner.
Den 1 juli 2011 förändrades lagen om elektronisk kommunikation (2003:389). Det innebär att du som besöker en webbplats aktivt kan behöva samtycka till att webbplatsen använder kakor.
På fmv.se använder vi kakor för att webbplatsen ska vara så tillgänglig och användbar som möjligt. Vissa kakor är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera. De har redan sparats temporärt på din dator och försvinner när du stänger din webbläsare. Du kan tacka nej till övriga kakor men då riskerar delar av webbplatsen att fungera något sämre.
Hoppa till sidans innehåll
Hjälpmedel:
Sök på FMV.se:
Huvudnavigering:
RSS:Prenumerera
Här är du nu:
Den 22-26 oktober anordnar CSEC en kurs i Common Criteria, Common Methodology och den svenska certifieringsordningen.
Kursen avslutas med ett prov som är obligatorisk för dig som ska kunna arbeta som evaluerare inom den svenska certifieringsordningen.
Du är välkommen att kontakta oss om du har några frågor eller vill anmäla dig till kursen.
Läs mer och anmäl dig till kursen (CSEC:s webbplats)
Fyll i formuläret för att skicka en länk till den här sidan.
Fält markerade med * är obligatoriska.
Publicerad: 2012-04-13 13:12. Uppdaterad: 2012-04-13 13:23. Ansvarig: Nyckelord: CC, CEM, CC-kurs
Visar 1 - 12 av 65. Senaste först.
Det finns flera sidor:Föregående123456Nästa